Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä Kirjaudu.
YaBB - Yet another Bulletin Board
29.01.23 - 03:35:31
REU * EU NDB Logger * .


Sivu: 1
RM 10/2007 (Luettu 1943 kertaa)
VHI
Ex-jäsen



RM 10/2007
02.12.07 - 20:09:27
 
DGPS
 
286.5      1955      NOR: 823, #513 Skomvær Lt, Røst Isl. 19.9. VHI
289      2006      S: 724, #462 Järnäs. 19.9. VHI
289.5      2007      DNK: 700, #451 Hammerodde Lt. (Bornholm). 19.9. VHI
291.5      2015      G: 685, #445 Sumburgh (Shetland). 19.9. VHI
292      2020      S: 720, #460 Holmsjö. 19.9. VHI
293      2021      S: 732, #466 Kullen High Lt. 19.9. VHI
295.5      2025      EST: 531, #531 Narva. 19.9. VHI  
 
 
NDB
 
Pohjoismaat (ml. Färsaaret ja Huippuvuoret)
 
283      1937      NOR: KBV Tromsø-Langnes/Kobbevag. 18.9. VHI
285      1925      S: LCF Linköping/Malmen. 14 15.9. RJL KSY
299.5      1927      NOR: KN Svolvær/Helle/Skrova. 17.9. VHI
300      2008      S: SC Linköping/Malmen and Saab. 14 27.9. RJL JTS
305      1959-      FIN: S Mariehamn. 30.9. MCK
308.5      1915      NOR: HLN Honningsvåg/Valan/Helnes. 16.9. THE
309      2021      S: LG Såtenäs/Tune. 14.9. RJL      
312      1911      S: KBG Karlsborg. 8 14 30.9. KSY RJL MCK
316      1957      BRI: BJO Bjørnøya. 21.9. RKA
316      1938      NOR: BGU Oslo-Gardemoen/Bergerud. 15 18.9. KSY VHI RKA
317      1939      NOR: HG Trondheim/Værnes/Hegra. 15 26.9. KSY JMV
317      1941      NOR: STT Bodø/Støtt. 16 18 .9. VHI RKA
318      1915      FIN: A Sodankylä. 14 17.9. KSY VHI
318      2025      S: LP Ronneby/Kallinge. 14.9. RJL      
320      2055      NOR: IL Bodø/Ilstad. 19.9. VHI
320      1721      S: OL Lycksele. 14 19.9. RJL VHI
321      1845      DNK: SP Vojens-Skrydstrup. 15 18 22.9. KSY RKA MCK
322      1534      FIN: KOR Helsinki-Vantaa/Korso. 27.9. POK
322      1237      S: OU Stockholm-Bromma. 14.9. RJL
322      1723      S: OD Örnsköldsvik. 14.9. RJL
324      1725      S: ON Norrköping/Saab. 14.9. RJL  
325      1725      S: DH Oskarshamn. 14.9. RJL
325      1727      S: OG Gällivare. 14.9. RJL      
326      1939      NOR: FSK Bodø/Fauske. 18.9. VHI
326      1940      NOR: KKS Kirkenes/Høybuktmoen. 18.9. VHI
326      1945      S: KK Karlskoga. 15.9. KSY
326      1730      S: OG Gävle/Sandviken. 14.9. RJL        
327      1238      S: Y Sveg. 14.9. RJL  
328      1831      FIN: KIT Kittilä. 18.9. VHI
328      2010      S: DK Vilhelmina. 14 15 30.9. RJL VHI MCK
329      2028-      NOR: NMS Namsos. 26.9. JMV
329      2238      S: VX Växjö/Kronoberg. 14.9. RJL      
329      1732      S: WU Umeå. 14 21.9. RJL KSY
330      1945      NOR: TV Alta/Talvik. 18.9. VHI
330      1733      S: LNA Lena. 14 15 30.9. RJL VHI MCK
330      2226      S: SKS Karlstad. 14.9. RJL
333      1943      S: DD Lycksele. 20.9. RKA
333      1734      S: LE Västerås/Hasslö. 14.9. RJL
335      1917      NOR: MS Mosjøen/Kjærstad/Laksfors. 28.9. KSY RKA/R
335      1740      S: AC Hultsfred. 14 28.9. RJL KSY
335      1620      S: NAK Stockholm-Bromma/Nacka. 14 28.9. RJL KSY RKA/R
336      1600      FIN: M Mikkeli. 28.9. KSY RKA/R
336      1926      NOR: BTA Bregen/Flesland/Bratta. 14 30.9. KSY RKA
336      1926      NOR: RS Røros. 14 16 28.9. KSY THE RKA/R
336      1958      S: LT Halmstad. 14 20 28.9. RJL RKA RKA/R
337      1650      FIN: KAJ Kajaani. 28.9. KSY RKA/R
337      1953      FRO: MY Myggenæs. 15.9. KSY
337      1345      S: OZ Söderman/Skallen. 14 28.9. RJL KSY RKA/R
338      1743      S: OA Jönköping. 14 28 30.9. RJL KSY RKA/R MCK
339      1626      FIN: V Kokkola-Pietarsaari/Kruunupyy. 28.9. KSY RKA/R
339      1349      S: EA Stockholm-Arlanda. 14 30.9. RJL KSY RKA
340      1540      FIN: KAI Utti/Kaipiainen. 28.9. KSY RKA/R
340      1855      FIN: KS Kuusamo. 28.9. KSY RKA/R
340      1831      FIN: O Oulu. 28.9. KSY RKA/R
341      1530      FIN: POR Pori. 28.9. KSY RKA/R
341      2025      S: NKS Karlstad. 14 16 28.9. RJL THE KSY
342      1835      NOR: LL Fagernes/Leirin. 17 26 28.9. VHI JMV KSY RKA/R
342      1859      NOR: VD Vadsø. 17.9. VHI
342      0538, 1857      S: SL Göteborg-Landsvetter. 15 28.9. RJL KSY
342      1932      S: SUT Hemavan. 14 15.9. RJL KSY RKA/R
344      1530      FIN: HEK Helsinki-Vantaa/Heka. 27 28.9. POK KSY RKA/R
344      1759      FIN: L Kittilä. 18 28.9. VHI KSY RKA/R
345      1528      FIN: SUS Kauhava/Susi. 28.9. KSY RKA/R
345      1910      NOR: BN Kristiansand/Kjevik/Birkeland. 28.9. KSY RKA/R
345      2045      NOR: BNR Banak. 19.9. VHI
345      1948      NOR: FT Førde/Bringeland/Fleten. 28.9. RKA/R
345      1910      NOR: STM Strømmen. 14 18 28.9. KSY VHI RKA/R
346      1527      FIN: MI Mikkeli. 28.9. KSY RKA/R
346      1427      S: GS Gävle/Sandviken. 6 14 28.9. RKA RJL KSY RKA/R
347      1847      NOR: MSK Oslo-Gardemoen/Morskogen. 28.9. KSY RKA/R
348      1915      NOR: SAD Leknes/Sandsund. 16 18 28.9. THE VHI KSY
348      1915      S: GUN Storuman/Gunnarn. 16 18.9. THE VHI
348      1430      S: WA Stockholm-Arlanda. 14 28.9. RJL KSY RKA/R
349      1912      NOR: TAR Ørland/Tarva. 28.9. KSY RKA/R
349      1645      S: JX Växjö/Kronoberg. 14 28 30.9. RJL KSY RKA
351      2118      S: NS Malmö-Sturup. 14.9. RJL
351      1432      S: OV Visby. 7 14 16.9. RKA RJL VHI
352      1933      NOR: RBU Røros/Rambu. 14.9. KSY
352      1436      S: CG Stockholm-Arlanda. 14.9. RJL
354      1934      FIN: G Ivalo. 14.9. KSY
357      2006      DNK: KD Kolding/Vamdrup. 15.9. KSY
358      1908      NOR: ALA Alta. 17.9. VHI
358      1908      NOR: GRK Trondheim/Værnes/Gråkallen. 15 17 22.9. KSY VHI MCK
359      1752      S: LK Lidköping/Ekgården. 14.9. RJL
360      1958      NOR: ULV Brønnøysund/Ulvingen. 16 21.9. VHI KSY
360      1437      S: DL Stoockholm-Arlanda. 14.9. RJL
360      1925      S: OP Kiruna. 17.9. VHI
362      1912      NOR: KV Tromsø/Langnes/Kvalsund. 17 21.9. VHI RKA
362      1439      S: NN Eskilstuna/Kjula. 7 14 17.9. RKA RJL VHI
363      1755      S: OEM Kristianstad/Everöd. 14.9. RJL
364      1828      FIN: B Kittilä. 18.9. VHI
364      1442      S: NW Nyköping-Skavsta. 14.9. RJL
364      1444      S: VNA Vanja. 14 18.9. RJL VHI
365       1925      NOR: ODD Harstad/Narvik/Evenes/Odden. 18.9. VHI
365      1507      S: WS Söderhamn. 14.9. RJL
366      1924      NOR: UTH Ørland/Uthaug. 17 26.9. VHI JMV
366      1508      S: KM Kalmar. 7 14.9. RKA RJL
366      1757      S: SF Falköping. 14.9. RJL
366      0555      S: UP Uppsala. 15.9. RJL
368      2012      NOR: FN Skien/Geiteryggen/Finndal. 15.9. KSY
368      1510      S: OY Sveg. 14.9. RJL
369      1511      S: OO Örnsköldsvik. 14.9. RJL
370      1518      S: DL Oskarshamn. 14.9. RJL
370      1517      S: OHT Stockholm-Arlanda. 7 14.9. RKA RJL
370.5      2138      S: LB Ängelholm/Barkåkra. 14.9. RJL
371      1856      NOR: BRS Kristiansund-Kværnberget/Bremsnes. 19.9. VHI  
371.5      1534      FIN: U Helsinki-vantaa. 27.9. POK
372      2129-      NOR: ODR Kristiansand/Kjevik/Odderøy. 26.9. JMV
374      1911      NOR: FLV Bodø/Fleinvær. 19 21.9. VHI KSY
375      1953      FIN: HET Enontekiö/Hetta. 16.9. VHI
375      2141      S: KR Kristianstad/Everöd. 14.9. RJL
375      2139      S: RB Örebro. 14.9. RJL
376      1521      S: LN Hultsfred. 14.9. RJL
377      1954      FIN: PA Rovaniemi. 16.9. VHI
377      1522      S: LM Mora/Siljan. 14.9. RJL
378      1949      NOR: RSY Stavanger/Sola/Rennesøy. 14.9. KSY
378      1527      S: OS Sundsvall/Härnösand. 14 15.9. RJL VHI
378      1901      NOR: HTK Sørkjosen/Hestvik. 17.9. VHI
379      2024      NOR: REK Reksten. 15.9. VHI
380      1918      NOR: FLR Trondheim/Værnes/Flornes. 14 19.9. KSY VHI
380      2145      S: F Falköping. 14.9. RJL
380      1802      S: LF Ronneby/Kallinge. 14.9. RJL
381      1534      FIN: ESP Helsinki-Vantaa/Espoo. 27.9. POK
381      2023      FRO: AB Akraberg. 15.9. KSY
383      1529      NOR: ERK Erken. 14 15 30.9. RJL VHI MCK
384      1804      S: NS Skövde. 14.9. RJL
384      1843      S: TY Torsby. 14.9. RJL
386      1904      NOR: HK Hasvik. 17.9. VHI
387      2027      NOR: Oslo-Gardemoen/Sokna. 15.9. KSY
388      1532      S: COR Stockholm-Bromma/Corner. 14.9. RJL
390      1950      S: PAJ Pajala. 14 16 30.9. RJL VHI MCK
390      1805      S: SS Skövde. 14.9. RJL
393      1942      NOR: TAT Molde/Årø/Tautra. 15 16 22.9. KSY VHI MCK
394      1534      S: NB Stockholm-Bromma. 14 15.9. RJL VHI
396      1534      FIN: HYV Hyvinkää. 27.9. POK
396      1921      NOR: FS Harstad/Narvik/Evenes/Fjellstad. 18.9. VHI
396      2033      NOR: YG Rygge/Enge. 15.9. KSY
397      1535      S: LM Borlänge/Rommehed/Falun. 14 17.9. RJL VHI
397      1814      S: NF Falköping. 14 30.9. RJL MCK
398      1538      S: PEO Nyköping-Skavsta/Peola. 14.9. RJL
399      1947      NOR: BV Berlevåg. 18.9. VHI
399      1818      S: FM Trollhättan/Vänersborg. 14.9. RJL
400      1540      S: EN Örebro. 14.9. RJL
402      1541      S: LX Eskilstuna/Kjula. 14.9. RJL
402      1822      S: TH Torsby. 14.9. RJL
403      1534      FIN: H Helsinki-Vantaa. 27.9. POK
403      1542      S: NM Mora/Siljan. 14 17.9. RJL VHI
403      2154      S: OJ Jönköping. 14.9. RJL
404      2325      NOR: DA Torp/Dalen. 22.9. MCK
404      1916      NOR: KG Stokmarknes/Kjerringnes. 17.9. VHI
404      1705      S: LA Stockholm-Arlanda. 14.9. RJL
405      1828      S: AV Göteborg-Säve. 14.9. RJL
406      2040      S: NV Vilhelmina. 15.9. KSY
407      1707      S: KA Karlskoga. 14 21.9. RJL KSY
408      1534      FIN: F Helsinki-Malmi. 27.9. POK
409      1839      S: SG Såtenäs/Tune. 14.9. RJL
414      1917      NOR: HD Sandnessjøen/Stokka/Hestad. 18.9. VHI
414      1917      NOR: SJA Bardufoss/Senja. 18.9. VHI  
414      1915      NOR: SLB Oslo/Gardemoen/Solberg. 8.9. KSY
415      1838      S: OL Linköping/Saab. 14.9. RJL  
416      1710      S: BCS Bacchus. 14.9. RJL  
416      1710      S: R Arvika. 14.9. RJL
417      1711      S: R Gävle/Sandviken. 14.9. RJL
417      1837      S: AH Ängelholm/Barkåkra. 14.9. RJL
419      1712      S: RD Västerås/Hasslö. 14.9. RJL
420      1835      S: SS Malmö-Sturup. 14.9. RJL
421      1715      S: BL Borlänge. 14.9. RJL  
421      1833      S: TH Linköping/Saab. 14.9. RJL  
421      1740      S: TRU Trundön. 21.9. KSY
425      1716      S: OU Umeå. 14.9. RJL  
427      1717      SWE: LUE Kramfors/lunde. 14.9. RJL

Baltia

 
329      1534      EST: IB Tallinn/Ülemiste. 15 22 26.9. VHI POK JMV
340      1526      EST: W Kuressaare. 28.9. KSY RKA/R
343      1929      LTU: KUS Kaunas/Karmelava. 15 28.9. KSY RKA/R
350      1316      EST: WA Kuressaare. 12.8. 16.9. JTS
363      11315      EST: MA Kuressaare. 12.8. 16.9. JTS
386      1534      EST: LK Tallinn/Ülemiste. 15 27 30.9. VHI POK MCK
407      1952      LTU: PN Palanga. 21.9. KSY
418      1533      EST: L Tallinn/Ülemiste. 27.9. POK
432      1533      EST: G Ämari. 16 27.9. VHI POK
441      1605      EST: O Kärdla. 26.8. JTS

Läntinen Eurooppa

 
290      1927      AUT: GRZ Graz. 15.9. KSY
333      1945      D: PI Schwerin/Parchim. 15.9. KSY
337      2030      D: LHR Lahr. 28.9. KSY
338      1940      D: MNW München. 28.9. KSY
344      2020      D: HN Hohn. 28.9. KSY
346      1917      LUX: WLU Luxembourg. 28.9. KSY
347      1915      D: DBR Berlin-Tempelhof/Helmholtz. 28.9. KSY
368      2012      D: BYC Bückeburg. 15.9. KSY
392      1954      D: RW Berlin-Tegel West. 14.9. KSY
405      2039      D: GRW Grafenwöhr. 15.9. KSY
408      1957      AUT: BRK Wien/Schwechat/Bruck. 14.9. KSY
426      2051      AUT: GBG Graz/Gleichenberg. 15.9. KSY
440      2059      I: PIA Piacenza. 15.9. KSY
468      1950      D: FTZ Fritzlar. 15.9. THE
488      1916      D: ILM Illesheim. 20.9. JTS
 
Itäinen Eurooppa
 
303      1913      POL: KA Poznan/Krzesiny/kamera. 14.9. KSY
308      1915      BLR: G Minsk 2. 14.9. KSY
311.5      1230      POL: ML Cewice. 14.9. RJL      
312.5      1225      KAL: BL Mys Taran. 14.9. RJL
317      1937      SVK: PPD Poprad/Tatry. 15.9. KSY
322      2009      POL: GDA Gdansk/Rebiechowo. 26 30.9. JMV MCK
330      1841      UKR: RW Rivne. 25.9. KSY
333      1943      CZE: VO Vodochody/Pan.Brezany. 20.9. RKA
335      1726      UKR: DR Dnitropetrovsk. 21 28.9. KSY RKA/R
337      1917      SER: VRN Vranje. 29.9. KSY
341.5      1953      POL: R Rzeszow/jasionka. 28.9. KSY
348      1945      SCG: TPL Topola. 15 16 28.9. KSY THE RKA/R
348      1907      UKR: OD Odessa. 28.9. KSY
353      2108      POL: KRW Krakow/Balice. 7 22.9. RKA MCK
355      2004      BLR: KN Ivenets. 15.9. KSY
356      2005      BUL: BGS Burgas. 15.9. KSY
362      2127      UKR: RU Sevastopol-Belbek. 21.9. RKA
372      2014      CZE: L Praha/Ruzyne/Liboc. 15.9. KSY
380      2021      SRB: KN Belgrad/Krnjesevci. 15.9. KSY
390      1856      POL: BBM Zielona Gora/Babimost. 12.9. KSY
390      2003      SER: VAL Valjevo. 21.9. KSY
390      1856      UKR: DN Donetsk. 12.9. KSY
391      2028      ROU: IAS Iasi. 15.9. KSY VHI
391      1953      SVK: OKR Bratislava/M.R. Stefanik N. 14.9. KSY  
412      2043      SER: DAK Amiko/Dakovica. 15.9. KSY
416      1946      SER: POZ Belgrad/Pozarevac. 21.9. KSY
418      1918      ROU: ORA Oradea. 8.9. KSY
422      2003      ROU: TLC Tulcea/Cataloi. 14.9. KSY
423      2002      SER: ZO Nis/Zitorada. 14 16.9. KSY THE
424      2047      HRV: PIS Zagreb/Pleso/Pisarovina. 15.9. KSY
426      1800      ROU: BC Bacau. 14.9. KSY
429      1929      HRV: LOS Losinj. 8.9. KSY
430      1657      UKR: LI Lykhacheve. 21.9. KSY
438      2058      CZE: K Praha/Kbely/Kalda. 15.9. KSY
438      2009      SVK: B Bratislava/M.R.Stefanik/Bárka. 14.9. KSY
438      1859      SVK: PE Poprad/Tatry E. 8.9. KSY
445      1903      UKR: ZU Starokonstantinov. 26.9. KSY
450      2106      BUL: PDV Plovdiv. 15.9. KSY
458      1817      BLR: QM Minsk/Machulishchi. 2.10. JTS
468      2108      SER: VTN Kraljevo/Vitanovac. 15.9. KSY
474      2123      POL: RZ Rzeszow/Jasionka. 10.9. JTS
477      2110      SVK: RP Malacky. 15.9. KSY
478      1818      POL: GT Powidz. 3.10. JTS
490      1925      UKR: KO Koshany  23.9. JTS
492      1925      CZE: TBV Moravská Trebová. 23 30.9. JTS MCK
494      1924      POL: NK Oksywie. 23.9. JTS
517      1850      HNG: JBR Jàszberény. 8.9. KSY
518      1809      UKR: OI Nezhin. 27.9. POK
525      1825      POL: WRW Wroclaw/Strachowice. 3.10. JTS
579      1916      POL: FR Minsk Mazowiecki/Faktor. 14 24.9. THE KSY
600      1825      UKR: KR Krasnoborka/Tchernovobirka. 12.9. KSY
617      1820      UKR: SV Stebliv. 12 15.9. KSY MCK
635      1915      BLR: GH Minsk 2. 12.9. KSY
650      1809      UKR: O Lviv. 26.9. KSY
678      1914      UKR: R Kharkiv/Osnova. 24.9. KSY
745      1810      UKR: TR Trypillia. 12.9. KSY
778      1605      UKR: GR Krasnohrad. 2.10. JTS
960      1800      UKR: CY Chervonyi. 12.9. KSY  
1030      1750      UKR: NK Mykolaivka. 12.9. KSY
1083      1750      UKR: AU Auly. 12.9. KSY
1290      1844      UKR: BO Bohdanivka. 1.9. JTS
 
Venäjä
 
290      1842      RUS: GG Moscow-Vnukovo. 25.9. KSY
292      1845      RUS: PS Kazan 12.9. KSY
300      1845      RUS: LM Ryazan-Dyagilevo. 25.9. KSY
300      1735      RUS: PK Pskov. 13.9. KSY
306.5      2135      RUS: OK Ostrov Kolguyev N. 12.9. THE
307      1933      RUS: VA Bobrinskoye. 15.9. KSY
315      1800      RUS: RG Yaroslavl/Tunoshna. 13 17 30.9. KSY VHI MCK
318.5      1850      RUS: JW Voronezh-Baltimor. 12.9. KSY
335      1723      RUS: FV Venev. 21 28 .9. KSY RKA/R
338      1736      RUS: M Moscow-Sheremetyevo. 28.9. KSY
340      1651      RUS: QD Petrozavodsk-Besovets. 28.9. KSY
340      1705      RUS: XO Petrozavodsk-Besovets. 13 16.9. KSY THE
342      1525      RUS: PK St Petersburg-Pulkovo. 28.9. KSY
360      2141      RUS: BD Bogdanovo. 7.9. RKA
370      2016      RUS: NK Nizhnekamsk/Begishevo. 21.9. KSY
372      1901      RUS: TJ Sesha. 26.9. KSY
375      2018      RUS: B Krasnodar/Pashkovsky. 15.9. KSY
387      1738      RUS: MA Kasimovo. 13.9. KSY
405      1810      RUS: FP Cherepovets. 13.9. KSY
410      2042      RUS: SF Cherusti. 15.9. KSY
414      1947      RUS: SB Sambek. 21.9. KSY
425      1940      RUS: HJ Mamadysh. 21.9. KSY
427      1938      RUS: OH Saratov/Tsentralny. 21.9. KSY
430      1931      RUS: MB Chernukha. 8.9. KSY
433      1805      RUS: MI Ermolino. 1.10. KSY
434      2133      RUS: GR Gorka. 10.9. JTS
437      2131      RUS: DE Moscow-Domodedovo. 10.9. JTS
445      1939      RUS: KM Kem. 21.8. JTS
454      2107      RUS: W Moscow-Bykovo. 15.9. KSY
455      2005      RUS: KZ Kizliar. 16.9. THE
463      1900      RUS: YaN Severomorsk 3. 10.9. KSY JTS
470      1910      RUS: QL Taganrog Centr. 11.9. KSY
470      2055      RUS: TN Taganrog Centr. 12.9. THE
475      2126-      RUS: ZG Petrovskoye. 28.9. MCK  
478      1818      RUS: MF Larionovo. 3.10. JTS
480      1918      RUS: CP Magnitogorsk. 21.9. KSY
486      1953      RUS: KL Krasny Sulin. 21.9. JTS
493      2026      RUS: KR Krasnodar/Pashkovsky. 1.10. MCK
493      1848      RUS: LD Krasnodar/Pashkovsky.10.9. KSY
495      2045      RUS: HU Engels. 12.9. THE
505      1808      RUS: GE Saransk. 26.9. KSY
510      2039      RUS: CR Cheboksary. 12.9. THE
510      1903      RUS: LA Cheboksary. 12 21.9. THE KSY
515      1856      RUS: NV Rostov na Donu. 12 21.9. THE KSY
520      2012      RUS: LF Bazhenovo. 14.9. KSY
520      2048      RUS: OO Shaykovka. 12.9. MCK
523      1825      RUS: BK Lunino. 3.10. JTS
525      2100      RUS: PL St Petersburg-Pulkovo. 28.9. JMV
527      1723      RUS: TE Terbuny. 24.9. 3.10. KSY JTS
599      1915      RUS: GL Nizhnyaya Pesha. 14.9. THE
635      2008      RUS: PF Murmansk/Murmashi S. 14.9. THE
662      2008      RUS: SM Smolenskaya. 12.9. THE
670      2015      RUS: GC Vologda-Kipelovo. 14.9. THE
670      1930      RUS: PB Vologda-Kipelovo. 13.9. THE
672      1705      RUS: KT Kukushtan. 2.10. KSY
675      2000      RUS: DS Dedovici. 12.9. THE
678      1705      RUS: WJ leshukonskoye. 2.10. KSY
680      1850      RUS: BP Chelobityevo. 12.9. KSY  
680      2022      RUS: RK Naryan-Mar. 14.9. THE
688      1902      RUS: IP Zakharovka. 10.9. KSY
690      1725      RUS: KM Arkhangelsk/Talagi. 15.9. THE
690      1805      RUS: KM Arkhangelsk/Talagi. 11.9. KSY  
705      1945      RUS: KP Kargopol. 12.9. THE
705      1945      RUS: PX Perm/Bolshoye Savino. 12.9. THE
705      1838      RUS: S Syktyvkar. 12.9. KSY THE
708      1815      RUS: UN Kurgan. 12 13.9. KSY THE
718      1823      RUS: UR Luybertsy. 12.9. KSY
718      1909      RUS: BX Belgorod. 10.9. KSY
740      1935      RUS: KB Novgorod. 12.9. THE
750      1530      RUS: AL Dorokhovo. 12 24.9. KSY JTS
750      1855      RUS: NZ Dorokhovo. 10.9. KSY
760      2037      RUS: R Moscow-Ramenskoe. 9.9. RKA
791      2034      RUS: SU Belozyorsk/Ozyorsk. 19.9. JMV
815      1615      RUS: IT Lipetsk. 2.10. JTS
825      1810      RUS: O Cherepovetsk. 10.9. KSY
825      1602      RUS: YK Buinsk. 9.9. 2.10. RKA JTS
905      2008      RUS: UD Buturlino. 9.9. RKA
906      1958      RUS: PE Pechory. 9.9. RKA
940      1938      RUS: UD Chudovo. 9.9. RKA
950      2212      RUS: KS Kotlas. 8.9 RKA
960      1858      RUS: CY Chervonyi. 12.9. THE
960      2201      RUS: RP Sosnovskoye. 8.9 RKA  
995      1847      RUS: DW Nikolskoye. 12.9. THE
1005      1845      RUS: LO Klimovsk. 12.9. THE
1010      0545      RUS: PT Petrozavodsk-Besovets/Dalna. 22.9. JTS
1020      0120      RUS: DK Glotayevo. 20.9. JMV
1055      1813      RUS: IN Sukhotino. 8.9. KSY  
1125      1840      RUS: US Muravlyanka. 12.9. THE
1185      1815      RUS: D Moscow-Ramenskoe. 8 12.9 RKA THE
1285      2000      RUS: SW Savelovo. 19.9. JMV
1290      2012      RUS: R Murmansk/Murmashi S. 8.9 RKA
 
Aasia
 
300      1900      IRN: TBZ Tabriz. 11.9. KSY
317      1911      IRN: HAM Hamadan. 11.9. KSY
334      2105      IRN: SRS Sarakhs. 1.10. KSY
341      2300      IRN: BUZ Bushehr. 30.9. KSY
346      2042      IRN: BRD Bojnord. 28.9. KSY
355      1935      IRN: ARB Ardabil. 14.9. KSY
372.5      2005      SYR: KTN Kariatain. 2.10. KSY
393      1958      IRN: RST Rasht. 21.9. KSY
395      1957      IRN: TBS Tabas. 21.9. KSY
512      2035      KAZ: NA Narimanovka/Kostanay. 12.9. THE
515      1858      AZE: BU Baku/Bina. 21.9. KSY
 
Pohjois-Amerikka
 
372      0330      GRL: OZN Prins Christian Sund/Ikerassassuaq. 17.9. RKA
 

HF BEACON

 
10141.8      1837      I: IK3NWX Monselice. 25.9. JTS
 

VHF BEACON

 
MHz
50.033      1805      FIN: OH5RAC Kuusankoski (lokaattori KP30HV). 25.9. (aina) JTS
50.045      1152      BUL: LZ2CM Montana. Loc. KN13NE, 500 mW, ant GP (antaa em. infon CW:llä). 12.8. JTS
 

AERO, MARITIME

 
4246      1721      RUS: RMP Navy HQ, Kaliningrad. CW. 29.8. JTS
4331      1940      ISR: 4XZ Haifa. CW. 17.8. JTS
6617      1857      RUS: Rostov Meteo. AM. 1.9. JTS
6617      1908      RUS: Peterburg Meteo. USB. 1.9. JTS
8424      0650      GRC: SVO Olimpia R. CW. 28.8. JTS
8431      1144      RUS: UAT Moscow R. Mode CW + data. 29.8. JTS
8734      1159      GRC: Olimpia R. USB. 2.9. JTS
8879      1538      IND: Mumbai R. USB. 2.9. JTS
8888      1147      RUS: Samara Meteo. USB. 29.8. JTS
8888      1200      RUS: Syktyvkar Meteo. USB. 29.8. JTS
8888      1224      RUS: Tyumen Meteo. USB. 29.8. JTS
8888      1240      RUS: Novosibirsk Meteo. USB. 29.8. JTS
8957      1152      IRL: Shannon Volmet. USB. 29.8. JTS
 
 
NAVTEX

Asemat jaoteltu navigaatioalueittain lähetyssegmentin kirjaimen mukaisessa aakkosjärjestyksessä.
 
Navarea 1
 
490      0129      G:  GNI Niton. 1I. 4.9. RKA
490      2153      D: DDH47 Pinneberg. 1L. 3.9. RKA
490      1914      G: GNI Niton. 1T. 5.9. RKA
490      2329      G: GCC Cullercoats. 1U. 3.9. RKA
518      2032      FRO: OXJ Torshavn. 1D. 10.9. RKA
518      1713      NOR: LGQ Rogaland. 1L. 19.9. VHI
518      1710      NOR: LGD Ørlandet. 1N. 19.9. VHI
 
Navarea 2
 
490      2043      F: FRC Corsen. 2E. 3.9. RKA
490      0316      E: EAC Tarifa. 2T. 12.9. RKA
518      2003      F: FRC Corsen. 2A. 10.9. RKA
 
Navarea 3
 
490      2022      UKR: UTT Odessa. 3?. 10.9. RKA
490      0006      TUR: TAF Samsun. 3A. 4.9. RKA
490      0025      TUR: TAN Izmir. 3C. 17.9. RKA
490      2149      ROU: YQV Constanta. 3L. 14.9. RKA
490      2311      F: FRL La Garde (Toulon). 3S. 5.9. RKA
518      2307      RUS: Novorossiysk. 3A. 7.9. RKA
518      2048      TUR: TAH Istanbul. 3D. 10.9. RKA
518      0042      TUR: TAF Samsun. 3E. 11.9. RKA
518      2114      GRC: SVH Heraklio. 3H. 21.9. RKA
518      2129      TUR: T Izmir. 3I. 10.9. RKA
518      0145      GRC: SVK Kerkyra. 3K. 21.9. RKA
518      0022      ISR: 4XO Haifa. 3P. 8.9. RKA
518      2245      HRV: 9AS Split. 3Q. 7.9. RKA
518      0255      I: IAR Rome. 3R. 11.9. RKA
4209.5      1827      TUR: TAH Istanbul. 3M. 16.9. RKA
 
Navarea 4
 
490      0259      CAN: VCO Sydney NS. 4J. 15.9. RKA (-Hieno nappaus! Onnittelut!/ed.)
 
 
VOR/DME
 
MHz
112.800      1611      FIN: PVO Porvoo. 26.9. JTS
113.700      1616      FIN: ANT Antoni(?). 26.9. JTS
114.200      1633      FIN: HEL Helsinki. 26.9. JTS
117.000      1811      FIN: VTI Vihti. 25.9. JTS
117.300      1814      FIN: ORM Orimattila. 20.9. JTS
 
 
SPECIAL
 
1811      0230-      ROU: YR2TOP. Experimental beacon. 16.9. JMV
Siirry sivun alkuun
 
 
  IP on kirjattu
Sivu: 1
Koti Koti Ohjeita Ohjeita Suorita Suorita Kirjaudu Kirjaudu REU


Geo Visitors Map